عوارض جانبی قرص اسپیرولینا چیست؟

حالا که مشخصات جلبک اسپیرولینا با کیفیت را می شناسید ، باید عوارض جانبی قرص اسپیرولینا  و مضرات جلبک اسپیرولینا را نیز بدانید .

عوارض جانبی قرص اسپیرولینا

عوارض جانبی جلبک اسپیرولینا

اگر چه جلبک اسپیرولینا یک ماده غذایی امن تلقی می‌شود ولی ممکن است عوارض جانبی بسیار کمی در افرادی که شرایط خاص دارند ایجاد کند .

در ادامه به برسی عوارض جانبی قرص اسپیرولینا می پردازیم .

آلودگی جلبک با سموم

جلبک اسپیرولینا خود سم تولید نمی کند ولی اگر در شرایط کنترل نشده کشت شود  ریسک آلودگی با سموم در آن بالا است ، زمانی که جلبک در حضور فلزات سنگین و سم میکروسیستین قرار بگیرد این مواد جذب جلبک می شود که برای کبد شما بسیار مضر است و سبب آسیب جدی به بدن شما می شود ولی جلبک سالم این عارضه را ندارد .

بیماریهای خود ایمنی

از آنجایی که جلبک اسپیرولینا سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند می‌تواند باعث حادتر شدن بیماری هایی خودایمنی مثل لوپوس، آرتریت روماتوئید و اسکلروز متعدد شود . که در این بیماری ها سیستم ایمنی به سلولهای خود بدن حمله می کند . اگر بیماری خود ایمنی دارید از خوردن جلبک اسپیرولینا خودداری کنید .

اختلالات خونریزی

احتمال تاثیر بر طولانی تر شدن زمان انعقاد خون ، البته برای این مورد شک و شبهه زیادی وجود دارد .

زیرا برای بیماران دیابتی و زنان کم خون مصرف اسپیرولینا توصیه می شود و اثبات شده است که میزان بالای آهن اسپیرولینا باعث بهبود گلبول های قرمز سالم می شود .البته زمان انعقاد بیشتر به پلاکت های خون مربوط می شود.

همچنین برای بیماری HIV نیز مصرف اسپیرولینا توصیه شده است ولی اگر شما اختلالات خونریزی دارید بهتر است قبل از مصرف با پزشک این مساله را مطرح کنید . برای مطالعه بیشتر این مطالب را بخوانید ۱ و۲.

حساسیت ‌به اسپیرولینا

در شرایط فوق العاده کمیاب باعث حساسیت شده که باید مصرف قطع شود . از جمله این عوارض می توان به سردرد ، حالت تهوع و کم خوابی اشاره کرد که به شدت نادر هستند و برای اکثر افرادی که تجربه استفاده از اسپیرولینا را دارند رخ نمی دهد.

افراد دارای بیماری فنیل کتونوری

جلبک اسپیرولینا حاوی اسید آمینه فنیل‌آلانین می باشد و کسانی که بیماری فنیل کتونوریا دارند به دلیل عدم وجود آنزیم مورد نیاز برای تبدیل فنیل آلانین به تیروزین در بدنشان نباید شیر لبنیات و جلبک اسپیرولینا استفاده کنند .

برای مطالعه راجع به بهترین مارک قرص جلبک اسپیرولینا اینجا کلیک کنید.

تداخل دارویی یکی از عوارض جانبی قرص اسپیرولینا

جلبک اسپیرولینا نباید با داروهای مسکن و کاهش دهنده سیستم ایمنی که برای بیماری های خود ایمنی هستند، استفاده شود .

جلبک نباید با داروهای کاهش دهنده غلظت خون مثل آسپرین استفاده شود .

سوالات خود را از صفحه تماس با ما مطرح کنید .

کانال تلگرام : iranalgae

جلبک اسپیرولینا

عوارض جانبی قرص اسپیرولینا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top