اسپیرولینا و لاغری:آیا قرص اسپیرولینا باعث لاغری شکم و پهلو می شود ؟

لاغری با اسپیرولینا

جلبک اسپیرولینا یکی از قدیمی ترین موجودات زنده بر روی کره زمین است ؛ که به دلیل پروتئین بالا (حدود ۷۰ درصد) و غنی بودن در ریز مغذی ها شناخته می شود .

تحقیقات زیادی بر روی تاثیر جلبک اسپیرولینا بر روی وزن بدن انجام شده که در ادامه به آنها می پردازیم .

اسپیرولینا و لاغری : چه مقدار و چه مدت جلبک مصرف کنم تا لاغر بشوم ؟!

همانطور که در جدول زیر میبینید آزمایشات کلینیکی که برروی ۵۰ نفر انجام شده است .به طور میانگین مصرف روزانه حدود ۲ گرم قرص جلبک در طی سه ماه می‌تواند ۲ درصد از وزن بدن را در هر ماه کاهش دهد .

مثلاً برای یک فرد با وزن ۸۰ کیلوگرم ۱۶۰۰ گرم کاهش وزن در هر ماه ایجاد می کند . توجه داشته باشید که این کاهش وزن در افراد چاق بیشتر است .

جدول کاهش وزن با جلبک

در آزمایش های زیادی بر روی انسان تاثیر جلبک اسپیرولینا بر کاهش وزن ثابت شده است که در جدول زیر چند نمونه را مشاهده می کنید .

کاهش وزن با جلبک اسپیرولینا 2

جلبک اسپیرولینا چگونه باعث لاغری می شود ؟

اسپیرولینا سرشار از ید ؟!

آیا جلبک اسپیرولینا ید دارد ؟ در برخی منابع ذکر شده است که جلبک اسپیرولینا سرشار از ید و در برخی منابع جلبک اسپیرولینا را فاقد می دانند هر دو درست است !

اگر جلبک اسپیرولینا در محیطی که دارای ید است پرورش داده شود حاوی مقادیری ید خواهد بود ولی اگر در محیط کشت عاری از ید پرورش یابد فاقد ید خواهد بود .

 ید برای عملکرد غده تیروئید لازم و ضروری است و باعث کنترل و  بهبود متابولیسم بدن می‌شود زمانی که سوخت و ساز بدن بالا برود طبیعتاً چربی بیشتری مصرف می شود و کاهش وزن صورت میگیرد .

اسپیرولینا باعث کاهش اشتها و احساس سیری می شود

اسپیرولینا و بی اشتهایی

اسپیرولینا به دلیل داشتن تیروزین و فنیل آلانین اشتها را کاهش می دهد . تیروزین و فنیل آلانین پیش ساز نروترنسمیتر هایی مثل نوراپی‌نفرین هستند این نروترنسمیتر باعث کاهش اشتها می شود .

مصرف قرص اسپیرولینا باعث می شود شما احساس گرسنگی نکنید همچنین توجه داشته باشید جلبک اسپیرولینا به علت غنی بودن در ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها باعث جلوگیری از عارضه های جانبی لاغری می شود .

آیا جلبک اسپیرولینا عوارض جانبی دارد ؟

اگر چه جلبک اسپیرولینا یک ماده غذایی امن تلقی می‌شود ولی ممکن است عوارض جانبی بسیار کمی در افرادی که شرایط خاص دارند ایجاد کند .

برای مطالعه عوارض جلبک اسپیرولینا اینجا کلیک کنید.

برای تهیه یک جلبک با کیفیت این مطلب رو مطالعه کنید .

سوالات خود را از صفحه تماس با ما مطرح کنید .

اینستاگرام :iranalgae

کانال تلگرام : iranalgae

اسپیرولینا و لاغری:آیا قرص اسپیرولینا باعث لاغری شکم و پهلو می شود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top